turco.ai
turco.ai
Son Güncellemeler
 • Yakında tekrar bir aradayız <3
  Yakında tekrar bir aradayız <3
  Like
  Love
  2
  1 Yorum 0 hisse senetleri 1356 Görüntüleme
 • Japonya ilk ve orta dereceli okullarda üretken yapay zeka kullanımının önünü açacak!

  Resmi Kyodo ajansının haberine göre Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (MEXT), okullarda üretken yapay zeka kullanımının önünü açıyor.

  Buna göre MEXT, ülke genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda ChatGPT gibi üretken yapay zekanın sınırlı düzeyde kullanımını sağlayacak yeni yönergeleri kabul edecek.

  Üretken yapay zeka vasıtasıyla ders esnasında fikirlerin formüle edilebilmesi ve tartışmaların derinleştirilmesi hedeflenecek ancak geniş çaplı kullanım teşvik edilmeyecek.

  Temmuz ayında kamuoyuna duyurulması planlanan yeni yönergeler uyarınca, üretken yapay zekanın öğrencilerin akademik performanslarını ölçecek sınavlarda kullanılması önerilmeyecek.

  Yapay zekayı kullanma becerilerinin öneminin vurgulanacağı yönergede, bunun, öğrencilerin eleştirel düşünme becerileri ve üretkenlikleri üzerindeki olası olumsuz etkilerine de dikkat çekilecek. (AA)
  Japonya ilk ve orta dereceli okullarda üretken yapay zeka kullanımının önünü açacak! Resmi Kyodo ajansının haberine göre Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı (MEXT), okullarda üretken yapay zeka kullanımının önünü açıyor. Buna göre MEXT, ülke genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda ChatGPT gibi üretken yapay zekanın sınırlı düzeyde kullanımını sağlayacak yeni yönergeleri kabul edecek. Üretken yapay zeka vasıtasıyla ders esnasında fikirlerin formüle edilebilmesi ve tartışmaların derinleştirilmesi hedeflenecek ancak geniş çaplı kullanım teşvik edilmeyecek. Temmuz ayında kamuoyuna duyurulması planlanan yeni yönergeler uyarınca, üretken yapay zekanın öğrencilerin akademik performanslarını ölçecek sınavlarda kullanılması önerilmeyecek. Yapay zekayı kullanma becerilerinin öneminin vurgulanacağı yönergede, bunun, öğrencilerin eleştirel düşünme becerileri ve üretkenlikleri üzerindeki olası olumsuz etkilerine de dikkat çekilecek. (AA)
  Love
  1
  0 Yorum 0 hisse senetleri 834 Görüntüleme
 • 0 Yorum 0 hisse senetleri 791 Görüntüleme
 • 0 Yorum 0 hisse senetleri 1128 Görüntüleme
Daha Hikayeler
Yapay zeka keşiflerinde Türkçe rehberiniz. linktr.ee/turcoai
 • 7 Bu gibi insanlar
 • 4 Gönderi
 • 2 Fotoğraflar
 • 0 Videolar
 • Science and Technology